nightwish

Emppu

Emppu Vuorinen (rozený jako Erno Matti Juhani Vuorinen) je jeden z nejznámějších finských kytaristů. Narodil se 24. června 1978 v malém finském městečku Kitee, kde také vznikla známá Metalová skupina Nightwish, ve které hraje dodnes. Jeho rodné jméno je Erno, ale dal si přezdívku Emppu, protože se jméno Erno Finům špatně vyslovuje, a dnes už jej známe především jako Emppuho Vuorinena.

Obsah

[skrýt]

Historie

Emppu se už od svých 12ti let učil hře na akustickou kytaru, ale proslavilo ho především ohromující umění hry na kytaru elektrickou, na kterou přešel roku 1997. Mladý Emppu šel studovat spolu s jeho sousedem a nejlepším přítelem Tuomasem Holopainenem na hudební konzervatoř, kde potkali operní zpěvačku Tarju Turunen a založili s ní Gothic a Symphonic Metalovou skupinu, kterou podle jejich první písně nazvali Nightwish. Běžel čas, a Emppu i s Tuomasem Holopainenem museli rodné město opustit, protože se museli vydat na vojnu. Oba se ale vrátili v pořádku zpět, a mohli pokračovat ve své účasti v Nightwish.

Výbava

Emppu v začátcích používal kytary značky Washburn (bílou a fialovou WASHBURN CS-780 se zlatým hardwarem), ale později přešel na kytary ESP. V současné době hraje na bílou a fialovou ESP Horizon, ESP EV-1 se snímači Seymour Duncan (TB-5 u kobylky, SHR-1 uprostřed a SH-2 u krku) a dvojzvratným tremolem. Ve videoklipech k písním Amaranth a Bye Bye Beautiful použil ESP Eclipse ve vínově černé.

Jeho hlavní zesilovače jsou Mesa/Boogie Dual Rectifiers s reproduktory 4x12 Marshall JCM 800.

Dovednost

Emppu při svých sólech používá tapping a vibráto. Některá jeho sóla jsou hodně melodická, jiná zase progresivnější. Také rád "převádí" svá sóla z durových skladeb do mollových (např. sólo v durové skladbě "High Hopes" převedl do mollového coveru "Symphony of Destruction").

Emppu Vuorinen

Základní informace
Rodné jméno Erno Matti Juhani Vuorinen
Jinak zvaný Emppu
Přezdívka Emppu
Narození 24. června 1978, Kitee, Finsko
Původ Finsko
Žánry Symphonic metal, Power metal, Gothic metal
Nástroje elektrická a akustická kytara
Aktivní roky 1996 - současnost
Příbuzná
témata
Nightwish, Brother Firetribe, Guitar Heroes
Významný nástroj
Washburn CS-780, ESP Horizon EV-1Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek